MaviMelek
Hermes Kitap
"Amaç her zaman, örtüyü masanın üzerini hiç bozmadan çekmektir." Jean Baudrillard

"Albatros" - Chaos

Albatros

"BELKİ YAZDIKLARIN HATTA HİÇ GÖRMEDİĞİM GÜLÜMSEMEN"

Bir gecenin ardından gelen bekleme seslerinin arasında yürümek vardı hep aklımda, yani onlar dururken gitmek gerekiyordu her zaman. Sanırım beni çeken hep yalnız yürümek oldu rüyaların sokaklarında; yok o kadar da uçsuz bucaksız değil hani en azından korkutacak kadar hiç değil. Biraz sempatik bile denebilir ne de olsa yaşam yalnızken de yaşam, değişen birşey yok özünde, sosyal olmak dışında.
Ne zaman deniz kıyısına gitsem bir martı alır beni kanatlarına. Zaman geçer, o yorulur, ne kendini ne de beni taşıyamaz hale gelir. O zaman işte göğüsümün solunda bir albatrosa dönüşür ben taşırım onu yanımda. Sonra yüzmeye başlarız birlikte, denize ineriz. Dalgalar aşar başımın üzerinden, ben dalgaları aşarım bir istavritin yüzgecinde, yorulur bir yunus olur sırtımda... Geçilen her nefeste yeniden gitmeye başlarız, söyleyemediklerimizde, yanımızda.
Belki orada değilim ama özlememde, çünkü uzak yalanın ta kendisidir; duygulardan uzak olmadıkça nasıl olsa aklımdadır sesin. Belki yazdıkların hatta hiç görmediğim gülümsemen. Bazen düşünürüm aslında kurtarılmayı bekleyen bir kalbimdir, dün şarkılarında verilen sözlere dayanmışım sadece ama kararımı verdim, artık zaman kaybetmeyeceğim.
Martıların kanatlarında, istavritin yüzgecinde cevaplarımı aramaya devam edeceğim asla bulamayacağımı bildiğim cevapları... Geri dönüşüm de olacak bazen açık kollarla, benim sana karşı olan sevgimi anlayacağını umarak. Belki iteceksin elinin tersiyle ama benim martılarım ve yunuslarım hala yanımda olacak gitmeye hazır. İçinden tek bir kişi çıkacak yanımda gelmeye hazır o zaman...
Bitmeyecek olanları anlatmaya başlayacağım sana...

 

Diğer Retorikler

 

MaviMelek | Retorikler | Öyküler | Şiirler | Derlemeler | Gökçeyazın | Denemeler    ©2007 MaviMelek            website metrics